Sluta skrämmas

Silvio bad mig för en stund sedan att kolla på alla möjliga och omöjliga ställen efter hans telefon eftersom han inte hittade den på jobbet. Kul, kul, cykelhjul tänkte jag om det. Vi har verkligen inte råd med en ny telefon, inte ens en bättre begagnad.
Efter en stund hör han av sig igen. Det var visst bara vår gode PJ som var på bushumör. Skönt det!

Tänkte tvätta och diska lite nu. Lovisa verkar nöjd med livet, hon kryper runt, hickar och verkar allmänt glad :) . Söttjejen.

Kom på en rolig sak också. Jag hade köpt några clementiner igår. Silvio tyckte att han för en gångs skull skulle passa på att få några innan de var slut. Jag kontrade med att det är jag som har järnbrist och måste äta C-vitaminer så att järnet tas upp lättare av kroppen. Ja, och sen är ju clementiner rysligt gott… Silvio kontrade med att jo, nog vet han om att jag har hjärnbrist… Tackar!

This entry was posted in Övrigt. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

* Copy this password:

* Type or paste password here:

146,028 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>